Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie

W Smart Medical rozumiemy, że fizjoterapia posiada również kolosalne znaczenie w dziedzinie związanej bezpośrednio ze zdrowiem kobiety. W tym przypadku proponowane przez nas zabiegi wspomagają podjęte leczenie farmakologiczne oraz operacyjne skracając czas rekonwalescencji i łagodząc jego przebieg.


Trening mięśni dna miednicy

Dno miednicy jest najaktywniejszą grupą mięśniową w kontekście codziennego, prawidłowego funkcjonowania kobiety. Rolą mięśni dna miednicy jest utrzymanie we właściwym położeniu organów skupionych w obszarze miednicy mniejszej, które z kolei odpowiadają za podstawowe funkcje życiowe organizmu – pokarmowe, wydalnicze i płciowe.

Ciąża, ciężki poród, okres połogu, menopauza to krytyczne momenty w życiu kobiety. Wzmożone lub osłabione napięcie mięśni dna miednicy, wysiłkowe nie trzymanie moczu, parcia naglące, nawrotowe zapalenia układu moczowo – płciowego to problemy dotyczące coraz większej liczby kobiet.

Autorski trening mięśni dna miednicy Smart Medical kierowany jest do pacjentek chcących podnieść swój komfort życia i stanowi bardzo często alternatywę leczenia operacyjnego.

W Smart Medical nie zapominamy też o kobietach w ciąży. Fizjoterapia ciężarnych jest zalecana wszystkim przyszłym mamom, z uwagi na szeroki zakres działań, mogący w tym okresie zwiększyć komfort życia pacjentek. W Smart Medical pomożemy Ci zarówno w sytuacji pojawienia się konkretnych dolegliwości ze strony narządu ruchu i innych (układ oddechowy, układ krążeniowy i pokarmowy), jak również w ramach przygotowania ciała do ogromnego wysiłku, jakim dla Twojego organizmu kobiety jest poród.

Wśród najczęstszych dolegliwości, stanowiących podstawę współpracy ciężarnej i fizjoterapeuty, są obrzęki kończyn dolnych oraz pojawiające się przeciążenia układu ruchu (zwłaszcza kręgosłupa). Wraz z powiększaniem się macicy przesunięciu ulega środek ciężkości kobiety. Wzrost masy ciała bywa nadmiernym obciążeniem da stawów kolanowych i skokowych. W łagodzeniu tych dolegliwości bólowych w Smart Medical możesz skorzystać z szeregu sprawdzonych metod:

·      masaż

·      terapia manualna

·      ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe

·      ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, uelastyczniające krocza jako przygotowanie do porodu i skrócenie okresu rekonwalescencji w połogu

·      kinesiotaping