Wkładki ortopedyczne

Temat specjalnych wkładek ortopedyczny doczekał się już szeregu opracowań. Jednym z ich tematów był wybór wkładek. Pacjenci jeszcze do niedawna mieli do wyboru drogie wkładki przygotowywane przez specjalistę lub produkowane seryjnie i sprzedawane na przykład w sklepach sportowych. Te pierwsze dawały dobre dopasowanie i były skuteczne, ale drogie, z kolei te produkowane seryjnie nie były dobrze dopasowane miały jednak zdecydowanie bardziej przystępną cenę. W Smart Medical wprowadziliśmy zupełnie inne rozwiązanie pozwalające na doskonałe dopasowanie i działanie przy zachowaniu dobrej ceny. Wkładki, jakie Wam proponujemy, ze względu na swoje właściwości dostosowuje się do anatomii użytkownika. Zmienia ona, bowiem swój kształt pod wpływem ciepła ciała użytkownika, zapewniając korzystny wpływ na jego układ mięśniowo – szkieletowy.

Dla kogo wkładki ortopedyczne

Większość pacjentów kojarzy wkładki ortopdyczne z płaskostopiem i innymi wadami stóp. W rzeczywistości powodów, dla których można zaproponować noszenie wkładek jest znacznie więcej. Odpowiednie wkładki mogą zredukować dolegliwości bólowe pleców, a w niektórych grupach społecznych, narażonych na częstsze kontuzje, noszenie wkładek może im w pewnym stopniu zapobiec. Generalnie, wskazania do noszenia wkładek ortopedycznych dzielą się na dwie kategorie:

·      chęć poprawy czynności stóp oraz redukcję dolegliwości bólowych

·      wzmocnienie mięśni i ścięgien.

Zapraszamy pacjentów z takimi problemami, jak:

·      płaskostopie poprzeczne, podłużne

·      paluch koślawy

·      palce młoteczkowate

·      ostroga piętowa

·      nawracające zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

Dobór wkładek ortopedycznych

Właściwy dobór wkładek w Smart Medical prowadzimy w oparciu o badaniu stóp (więcej przeczytasz tutaj- wstawić link do podologii!!!!!!!) celem uzyskania informacji dotyczących:

·      oceny ruchu stawu skokowo - piętowego

·      ustawienia stóp

·      odporności na rotację zewnętrzną

·      sprawdzenie giętkości łuku podłużnego

·      równowagi i stabilności stopy.

Jak pokazują najnowsze wyniki badań, wkładki ortopedyczne w ogromnym stopniu wpływają nie tylko na stabilność i równowagę stopy, ale również na aktywność mięśniową w EMG. W Smart Medical swoim pacjentom polecamy wkładki, które ściśle przylegają do powierzchni stóp, posiadają zdolność zmiany mechanoreceptorów. Pozwalają też na uzyskanie poprawy odruchów i pozytywnych zmian w zakresie korygowania wad postawy i równowagi pacjenta.