Ortopedia dorosłych i urazy sportowe

Ortopedia jest działem medycyny obejmującym profilaktykę, diagnostykę i leczenie w obrębie narządu ruchu człowieka. Uwzględniając nieprawidłowości nabyte i wrodzone.

 

W moim gabinecie Smart Medical znajdą pomoc pacjenci z takimi problemami jak:

- urazy kości i stawów (złamania, zwichnięcia, stłuczenia, skręcenia i in.)
- wady postawy ciała (skolioza, koślawość/szpotawość kolan, płaskostopie i inne)
- choroby kości i stawów (zapalenia stawów, osteoporoza)
- zwyrodnienia stawów.

Z mojego doświadczenia wynika, że najliczniejszą grupą pacjentów odwiedzających ortopedów są osoby uprawiające sport rekreacyjnie, amatorsko. To biegacze, rowerzyści czy miłośnicy sportów zimowych. Są to dyscypliny kontuzjogenne. Wiążą się one z takimi urazami jak kontuzje kolan, urazy kręgosłupa i innych stawów.

Odrębną grupę pacjentów to osoby pracujące w pozycji siedzącej lub obciążające aparat ruchu statycznie. Można śmiało określić ich problemy chorobą zawodową.

Bóle kręgosłupa są udręką nie tylko osób pracujących za biurkiem. Stały się główną dolegliwością osób prowadzących mało aktywny tryb życia.

Dlatego w Smart Medical zapewniamy pomoc na najwyższym poziomie. Każdorazowa konsultacja ortopedyczna to zebranie wywiadu, dokładne badanie i wybór indywidualnej metody leczenia zachowawczego, a w niektórych przypadkach operacyjnego. Każdy pacjent objęty jest też profesjonalną opieką fizjoterapeuty.

Odpowiedni czas poświęcony pacjentowi, indywidualne podejście do jego potrzeb i dobór optymalnej terapii idącej w parze z nowoczesną ortopedią i kompleksową fizjoterapią to właśnie Smart Medical – razem dla Ciebie!